logo.png
 
grafika
Otwarcie nowej siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Dziennego Domu Pomocy Społecznej na Mokotowie

Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dzienny Dom Pomocy Społecznej funkcjonują już w nowej siedzibie przy ul. Wiktorskiej 83/87. Interesanci będą przyjmowani w bardziej komfortowych warunkach a dużym udogodnieniem jest ogród oraz dostosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych ułatwiająca dostęp zarówno interesantom, jak i pensjonariuszom Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Wartość  adaptacji budynku na potrzeby OPS to niemalże 1,5 mln złotych.

Na powierzchni 723 m2 mieszczą się: Filia II OPS przeniesiona z dwóch siedzib przy ul. Bałuckiego 5 i Malczewskiego 52 oraz Dzienny Dom Pomocy Społecznej przeniesiony z ul. Bałuckiego 5.

Nowa siedziba przeznaczona jest dla 40 pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy, którzy będą mogli korzystać z zajęć edukacyjno-rehabilitacyjnych, profesjonalnego gabinetu lekarskiego, a zdrowe i smaczne posiłki zapewni im własna kuchnia (zapewnia się dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiad). Dzięki zaoszczędzonym środkom za czynsz z najmu lokalu przy ul. Bałuckiego, Ośrodek będzie mógł rozszerzyć dotychczasową ofertę dla seniorów o zajęcia kulturalne typu kino, teatr, muzea oraz naukę obsługi komputera, tabletów i smartfonów, jak również naukę korzystania z Internetu. Zaplanowano również szereg wykładów tematycznych prowadzonych przez studentów medycyny. Stałą pomocą będzie służył seniorom psycholog.

Od  południa budynku na całej szerokości lokalu znajduje się taras z zejściem do ogrodu, który został zagospodarowany zgodnie z potrzebami pensjonariuszy. Powierzchna ogrodu wynosi  ponad 1500 m2 i sam ogród wyposażony został w wiatę ogrodową i podnośnik umożliwiający wejście osobom niepełnosprawnym.

O skierowanie do DDPS mogą ubiegać się w pierwszej kolejności seniorzy z dzielnicy Mokotów. Nie istnieje górne kryterium wiekowe seniorów przyjmowanych do placówki. W miarę wolnych miejsc przyjmowani są wszyscy chętni z uprawnieniami emerytalno- rentownymi.

Placówki przy ul. Wiktorskiej 83/87 będą czynne 5 dni w tygodniu w godzinach 8.00-16.00.
Kontakt: , tel.: 22 844-15-38, 22 844-74-43.

Elzbieta Zylc, Ewa Wasik, Monika Gołebiewska-Kozakiewicz, Bogdan Olesinski

Otwarcie OPS i DPS dyr Ewa Wasik i burmistrz Bogdan Olesinski

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
kontakt
ban-1c.png
ban-2c.png
ban-zamowienia-publiczne.png
ban-5.png
ban-system-kolejkowy2.png
epuap.png